Skip to content

Ar verta kurti internetinę radijo stotį?

Radijas yra tai, kas leidžia mums klausytis norimo žanro muzikos ir nesukti galvos dėl dainų pasirinkimo. Kodėl? Nes muziką kuria ir administruoja yra leidžiama tiesiogiai be mūsų pačių įsikišimo ir mes neturime jaudintis, kur ir kaip rasti dainas.

Internete yra daug radijo stočių, tačiau radijo bangomis, kurias galima rasti bet kuriame mieste, skaičiuojamos dviem pirštais.

Ir tai tik todėl, kad radijas yra populiarumo konkursas, o tas, kuris gauna daugiausiai klausytojų, taip pat galės pasilikti ir ateityje.

Ir, žinoma, taip pat reikia pradinių investicijų, kad būtų galima pradėti savo radijo stotį, pirkti visą reikalingą įrangą, pasisamdyti radijo laidų vedėjų ir išrasti keletą reklamos kampanijų bei programų finansuoti visą likusį darbą, kol bus galima surinkti pakankamai didelę auditoriją ir pritraukti dar daugiau reklamos pirkėjų, kurie norėtų pateikti skelbimus jūsų stotį klausančiai auditorijai.

Dažnai pradedant kurti radijo stotį tenka ieškoti papildomų investicijų ar būdų kaip užsidirbti pinigų, priešingu atveju bus labai sunku nusipirkti visą įrangą su nedideliu pinigų kiekiu i žinoma, atkreipti visuomenės dėmesį.

Tačiau šiandien yra daugybė naujų radijo tipų ir laidų, kurios transliuojamos Internete. Čia galite kurti savo radijo stotį įsigydami paprastą kompiuterį ir gerą mikrofoną, taip pat groti įvairias dainas ir susidaryti vadinamuosius grojaraščius ar dainų seką bei kalbėtus tekstus klausytojams.

Viena iš geriausiai pasaulyje žinomų platformų yra „Spotify“, kur už tam tikrą pinigų sumą galite klausytis naujausių ir populiariausių dainų. Tai gali būti puikus ir legalus grojaraščio pasirinkimas.

Radijas kaip visuomenės dalis egzistuoja jau maždaug šimtus metų ir nuolat augo, pradedant nuo paprastų namų radijo imtuvų iki radijo imtuvuose automobiliuose.

Tačiau šiandien radijo gali klausytis beveik iš bet kokio prietaiso, pradedant nuo skaitmeninių muzikos grotuvų iki telefonų ir žinoma, kompiuterių.

Tačiau per pastaruosius keletą metų internetas ir šios naujos muzikos klausymo platformos suteikė visiškai naują muzikos grojimo būdą ir nors jie vis tiek nesiūlo tų pačių transliacijų kaip radijas.

Radijo ateitis

Internetinis radijas yra šio žanro ateitis. Interneto platformose, pradedant kurti savo radijo stotį, finansinės išlaidos neturėtų būtų labai didelės. Transliuoti savo stotį radijo internete yra daug paprasčiau nei jūs galite įsivaizduoti. Lietuvoje yra daugybė įmonių, kurios puikiai kuria internetinius tinklapius, paruošia reklamos kampanijas ir t.t

Daug šių įmonių nevardinsiu, bet galiu rekomenduoti apsilankyti www.addad.lt – manau, kad su šiuos įmonės pagalbą įkursite gerą radijo stotį.

Taigi, pradinės išlaidos įkuriant internetinę radijo yra tikrai mažos, tada kuo didesnis jūsų lankytojų skaičius, tuo daugiau jūs galite sau leisti paaukoti šį projektą ir netgi pradėti iš jo uždirbti!

Juk yra sakoma, kad geriausias darbas yra tas, kuris yra jūsų hobis. Jeigu iki šiol svajojote turėti radijo stotį ir groti pop žvaigždžių muziką – puikus laikas pradėti.

Published inPatarimai